Fight Club-Dövüş Kulübü Filmi

Fight Club-Dövüş Kulübü Filmi
Fight Club-Dövüş Kulübü Filmi

En çok izlenen filmler kategorisinde yerini alan “Fight Club-Dövüş Kulübü” adlı film, imdb puanlamasına göre de en çok tıklanan film olmuştur. Fight Club-Dövüş Kulübü adlı film hakkında bilgiler aşağıda mevcuttur.


Dövüş Kulübü, Chuck Palahniuk tarafından yazılmış olan aynı isimli roman üzerinden çekilen kült filmdir. 1999 yapımı olan film, David Fincher tarafından yönetilmiştir ve başrollerde Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter rol almıştır. Müziklerini Dust Brothers yapmıştır.

Dövüş kulübünün ilk kuralı, dövüş kulübü hakkında konuşmamaktır. Dövüş kulübünün ikinci kuralı da, kulüp hakkında konuşmamaktır... Filmin baş kişisi, sıradan hayatının girdaplarında bunalımlar geçiren bir sigorta müfettişi olan Jack, Kanserli olmadığı halde, uykusuzluğunu yenmek ve hayatına anlam katmak adına, kanserlilere moral destek sağlayan terapi gruplarına katılır. Orada, Marla Singer adlı bir kızla garip bir yakınlık kurar. Bir iş gezisi dönüşü ise, Tyler Durden adlı egzantrik karakterle tanışır. Durden, Jack'in olmak isteyip de olamadığı adam gibidir. Tyler'ın girişimleriyle bir yeraltı faaliyeti olarak başlayan dövüş kulübü, Jack'e hayatında yepyeni kapılar açacaktır... Ve tabii, bu kapılardan ister istemez Marla geçecektir... Fakat... Tyler Durden gerçekte kimdir?

Fight Club-Dövüş Kulübü Film Bilgisi

IMDB: 8.8

Tür: Dram

Yapım: 1999

Yönetmen: David Fincher ,

Oyuncular: Edward Norton , Brad Pitt , Helena Bonham Carter , Meat Loaf , Jared Leto , Zach Grenier, Holt McCallany , Eion Bailey , Richmond Arquette , David Andrews

Dövüş Kulübü, (orijinal adı Fight Club), Chuck Palahniuk tarafından yazılmış olan aynı isimli roman üzerinden çekilen kült filmdir. 1999 yapımı olan film, David Fincher tarafından yönetilmiştir ve başrollerde Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter rol almıştır. Müziklerini Dust Brothers yapmıştır.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar